O blogu

Nasz maleńki kawałek przestrzeni w wielkim Internecie, czyli blog obydalej.pl powstał w połowie 2012 roku, kiedy to przygotowywaliśmy się do dwumiesięcznej wyprawy do 6 krajów Azji Południowo – Wschodniej.

Początkowo miała to być tylko pojedyncza relacja, skierowana głównie do najbliższych (kto miałby czas w podróży wysyłać wszystkim osobne maile…:P), ale pisanie i dzielenie się z innymi naszymi wrażeniami, entuzjazmem, czasem zawodami, a czasem zachwytem, sprawiło nam tak wielką przyjemność, że postanowiliśmy kontynuować cały projekt.

Na bloga i naszego facebookowego fanpejdża zaczęło trafiać coraz więcej osób i spotkaliśmy się z niesamowicie miłym przyjęciem, więc pisaliśmy coraz więcej i więcej. Nie były to już tylko stricte relacje z krótszych i dłuższych podróży, ale także po raz pierwszy pojawiły się poważniejsze przemyślenia i porady.

Po roku przyszła też kolej na następną długoterminową podróż do Azji, więc obecnie na obydalej.pl można znaleźć jeszcze więcej relacji i galerii, wzbogaconych o informacje praktyczne z odwiedzanych miejsc.

Przez te kilkanaście miesięcy funkcjonowania blog zmieniał się tak samo, jak i zmienialiśmy się my. Nie udajemy wielkich odkrywców i mamy świadomość tego, że po ścieżkach, którymi deptamy przeszły już miliony innych osób. Chcemy za to pokazać, że żeby zwiedzać świat nie potrzeba wielkich pieniędzy, a raczej czasu, trochę determinacji, kilku wyrzeczeń i samozaparcia. Stąd też nasza teoria, że podróżować może ABSOLUTNIE KAŻDY, jeśli tego naprawdę chce.

Owszem, uwielbiamy zbaczać z utartych szlaków, ale nie gardzimy też turystycznymi mekkami. Najważniejsze, czego nauczyliśmy się podczas naszych podróży jest to, że niczego nie można oceniać, zanim się tego nie zobaczy na własne oczy oraz nigdy nie patrzeć na nic z góry.

Gorąco zapraszamy do lektury naszych wpisów oraz komentowania, nawet jeśli nasz punkt widzenia nie do końca zgodny jest z Twoim. Każdy komentarz to dodatkowa motywacja do dalszego tworzenia tego bloga i nagroda za cały trud, jaki wkładamy w jego rozwój.

pozdrawiamy gorąco,

Karola & Wojtek – czyli obydalej.pl

Dodaj komentarz